KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13778003
nr 1377 8003
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 6490. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 februari 2021
kl 19:05:44
8/2 10:23:04
200 kr
8/2 18:08:21
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander